PRO CULTURA URBIS (képeskönyvek) |
A főváros Pro Cultura Urbis Közalapítványa 2000-től minden évben támogatásban részesít egy fotográfust.. A most induló sorozat az ő munkáikból ad válogatást.
A Városháza 1991-ben kezdte kiadói tevékenységét. Az első kötetet 1992-ben adta ki.
Benkő Imre: BLUES. BUDAPEST, 2000–2003
„Ez az összeállítás … egy újfajta Budapest-arcot nyújt. A Halászbástya, a kék Duna, a Parlament városát, s mindazt, ami hangulatilag ehhez kapcsolható, ezúttal nélkülözni kell. A Benkő Imre fotografálta főváros nem andalít, hanem elgondolkodásra késztet. Bár ezeken a fényképeken is „átjönnek” a történelem épített és szellemi emlékei, a fotográfus elsősorban a mai Budapestet idézi meg. Képein a tizenkilencedik századból itt maradt, lecsupaszodott falak, omlásnak indult vakolatrétegek, malterból formázott homlokzatdíszítmények, lepusztult lépcsőházak közé beköltöztek a rendszerváltozás tajtékának, hordalékának élő és tárgyi jelképei” – írja a kötet bevezetőjében Albertini Béla.A kötetet Kiss István tervezte.
Gárdi Balázs: Betondzsungel / Concrete Jungle
„A békásmegyeri lakótelep sok szempontból átlagosnak mondható. Többek közt ezért esett rá a választásom, és persze nem utolsó sorban azért is, mert életem legmeghatározóbb tíz évét, a gyerekkoromat itt, e házak falai között töltöttem. Elköltözésünk után hosszú évekig nem jártam Békásmegyeren, így ez a munka számomra izgalmas időutazás is volt. Remélem, sikerült bemutatnom egy letűnt utópia megvalósult és megmaradt, de valószínűleg mai valójában már nem sokáig létező arcát, amely hozzám hasonlóan annyi embernek jelentette a gyerekkort, a munkába járó hétköznapokat, a lépcsőházi szerelmeket” -- írja az album bevezetőjében a fotográfus. A kötetet Kiss István tervezte.
Dezső Tamás: Józsefváros / Joseph Town
2005-ben a Budapest Fotográfiai Ösztöndíj nyertese Dezső Tamás volt. Az előző évben a 23. Magyar Sajtófotó pályázat és kiállítás mindkét nagydíját elnyerte: a MÚOSZ elismerését Az Ügető végnapjai, az André Kertész-nagydíjat Józsefváros című munkájáért kapta. Kötetünk a Józsefvárosban készült képeket tárja az olvasók elé. Józsefváros fennállása óta a legnagyobb változást napjainkban éli. Dezső Tamás ezt örökíti meg sajátos, egyéni hangulatú felvételeken. Fényképein bemutatja, ami eltűnik, ahogyan eltűnik, és ami föltűnik a régi helyett. Szerkesztette Gera Mihály, tervezte Kiss István.
|
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.