HTML

Minden ami Budapest

Apartmanjaink Szobákat és apartmanokat kínálunk 2-3-4-5-6 vendég részére. Modern apartmanjaink a városközpontban találhatóak. 2 percre a - metróállomástól - villamostól - Nyugati pályaudvartól - és a Westend City Centertől. Elhelyezkedéséből adódóan megfelel mind üzleti, mind pihenés céljából érkezők számára, lehetővé teszi Budapest minden turistalátványosságának és szórakozási lehetőségének egyszerű és gyors megközelítését. Szolgáltatásaink A nap 24 órájában segítjük ideérkező vendégeinket, hogy a lehető legkényelmesebben és otthonosabban érezhessék magukat itt tartózkodásuk során, megismerjék a helyi szokásokat és bepillantást nyerhessenek Budapest életébe. A szállásadói tevékenységünk mellett igény szerinti programok, kirándulások, vidéki helyszínek meglátogatásában is segítjük Vendégeinket, így akármilyen céllal érkezik hozzánk, mindenben segítünk megkeresni Ön számára a legjobbat. Örömmel vesszük, ha programszervezéssel segíthetjük színesebbé tenni Budapesten való tartózkodását. Minden kedves Vendégünknek kellemes időtöltést kívánunk!

Érdekességek

Budapest

Budapesti hirek

Friss topikok

  • orgyen: "Már az internetet is elérhető "A mi Budapestünk" sorozat!" Mármint a www.klubhalo.hu/ oldalon ker... (2011.03.14. 03:45) Kiadványok budapestről

2011.01.07. 19:14 Provocateur R.K.

Kiadványok budapestről

 

A Városháza könyveiről
A Városháza 1991-ben kezdte kiadói tevékenységét. Az első kötetet 1992-ben adta ki.

 

A mi Budapestünk

Már az internetet is elérhető „A mi Budapestünk” sorozat!

 

A sorozat zsebre vágható kis köteteinek olvasóközönsége a környezetére rácsodálkozni képes városlakó és az ide látogató idegen. A könyvek egy-egy témát kicsit alaposabban járnak körül, mint a város egészéről szóló útikönyvek. Stílusuk vállaltan nem egységes. A szerzők személyéből következően vannak köztük szépirodalmi jellegű írások, irodalmi igénnyel készült ismeretterjesztő szövegek, de a kötetek többsége a téma szakértője által írt ismeretterjesztő munka.      

     

A sorozat három nyelven jelenik meg (magyar, angol, német), néhány régebbi kötetnek olasz nyelvű változata is van. (Sorozatterv: Köböl Vera, 2002-től Csöllei Balázs. A köteteket Köböl Vera tervezi).           

 

 

 

 

 

Budai barlangok 

 

Adamkó Péter-Dénes György-Leél-Ossy Szabolcs:           

BUDAI BARLANGOK

THE CAVES OF BUDA / DIE HÖHLEN VON BUDA / LE GROTTE DI BUDA           

 

Budapest barlangváros, sőt "barlangfőváros". A huszadik század föltárásai tették ismertté a város alatt húzódó, hévizes ásványi képződményekben gazdag, látványos, több kilométeres barlangrendszerek sorát. A kötet a barlangok keletkezéstörténetét, a feltárások eseményeit ismerteti, és kalauz a túrázók számára.           

Fotó: Czajlik István, Hász András

 

 

 

Pesti presszók 

 

Bodor Ferenc:           

PESTI PRESSZÓK

COFFEE HOUSES / DIE PRESSOS DER STADT            

(A kötet írásai kevés kivétellel a Magyar Narancsban is megjelentek.)           

 

A kiürült, elszegényedett, elbigmekesedett vendéglátóipar vendégellenes világában az idősebbek nosztalgiával emlékeznek a füstös, sárgult selyemlámpaernyős, zongorás eszpresszókra. A polgárok, szerelmespárok egykori menedéke fölött - legalábbis Budapesten - eljárt az idő.           

Fotó: Frankl Aliona, Lugosi Lugo László, Drégely Imre, Szatmári Gergely, Makáry István.

 

 

 

Szoborpark 

 

Boros Géza:           

SZOBORPARK

STATUE PARK / STATUENPARK           

 

A világon elsőként Magyarországon létesült a kommunista korszak köztéri szobraiból témapark. A rendszerváltozás következtében eltávolított budapesti emlékművek szabadtéri kiállítása 1993 óta fogadja a látogatókat. A kötet bemutatja a Szoborpark építészeti koncepcióját, és végigvezet bennünket az egyes szobrok történetén, betekintést nyújtva az 1945 és 1989 közötti időszak politikai emlékműkultuszába.           

 

 

 

 

 

Duna-hidak 

 

Buza Péter:           

DUNA-HIDAK

BRIDGES OF THE DANUBE / DIE BRÜCKEN DER DONAU / I PONTI SUL DANUBIO            

 

Budapest a Duna városa. A medernek éppen ez a szélessége a legideálisabb keret, amelyben Buda, Óbuda és Pest egy kompozícióként megjelenhet. Ez a titka a panoráma kivételes, vonzó harmóniájának. A könyv végigtekint a folyón való átkelés történetén, leírja gyönyörű hídjainkat.           

 

 

 

Források és díszkutak 

 

Buza Péter:           

FORRÁSOK ÉS DÍSZKUTAK

SPRINGS AND FOUNTAINS / QUELLEN UND ZIERBRUNNEN / SORGENTI E FONTANE           

 

A korai forrásfoglalások csak a víz védelmére készültek, késobb állandó épületet emelt a víznyero hely fölé a használó. A kútházakkal együtt aztán megjelent a díszítés is. A középkorban már igazi díszkutak is születtek. Budapesten csak a XIX. század utolsó harmadában jelentek meg azok a kutak, melyeknek egyetlen feladatuk, hogy a város - a közparkok és közterek - díszei legyenek.           

Fotó: Szathmáry Zoltán, Gadányi György.

 

 

 

Fel a fejjel! 

 

Buza Péter-Gadányi György:            

FEL A FEJJEL!

TOWERING ASPIRATION / KOPF HOCH!            

 

A múlt század utolsó negyedében világvárossá lett Budapest tornyos, kupolás polgárházainak tetőit fényképezte Gadányi Gyögy. Buza Péter irásai a magukat a főrangúakhoz mérő, öntudatos polgárokról és házaikról szólnak.           

 

 

 

Budapesti temetők 

 

Csernus-Lukács Lajos - Triff Viktor - Zsigmond János:           

BUDAPESTI TEMETŐK

THE CEMETERIES OF BUDAPEST / BUDAPESTER FRIEDHÖFE            

 

Szerkesztette és a bevezetőt írta Gerle János.            

 

A kötet főként magánszorgalomból végzett kutatások adatait összefoglalva igyekszik eligazítani a látogatókat a budapesti temetők értékei között. Rövid történeti összefoglalók után az egyes temetők neves halottainak sírjait és a jelentős síremlékeket veszi sorra, a terjedelmi korlátok miatt erősen válogatva.            

Fotó: Gerle János.

 

 

 

Budapest for Children 

 

Dent, Bob:           

 

BUDAPEST FOR CHILDREN / BUDAPEST FÜR KINDER

 

A csak angol és német nyelven kiadott kötet a fővárosban gyerekkel (a totyogó kortól a kiskamasz-korig) hosszabb idot töltő külföldieknek nyújt segítséget a turisztikai nevezetességek ismertetésén túl sok gyakorlati tudnivalóval, tanáccsal is szolgálva.           

Rajzok: Pintér József.

 

 

 

 

 

 

 

Kristin Faurest:

TÍZ TÉR

TEN SPACES / ZEHN BUDAPESTER PLÄTZE

 

A szerző kertépítész és egyetemi oktató, többek között a Royal Botanic Gardens of Kew-ban tanult. Amerikában született, de már sok éve Magyarországon él. A Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészeti karán doktorált 2007-ben, szakmáját most Magyarországon gyakorolja (kerteket tervez, köztér-rehabilitációval foglalkozik) és tanítja is. Járt a világ számtalan terén, magán- és közparkjában, s bár helyismerete sok született fővárosit megszégyenítene, nézőpontjában megőrzött valami „idegenséget”. Nincsenek a városról öröklött ismeretei, így aztán nem is elfogult. A bemutatott tíz teret ő választotta. A helyek történetéről csupa olyasmit közöl, amit fontosnak – vagy pusztán érdekesnek, különösnek talál. Kritikája, megjegyzései a jelenről és a jövőről szenvedélyes szakmai érdeklődését, elkötelezettségét mutatják. Nézzük hát meg tereinket most az ő szemén keresztül!

 

Fotó: Glázer Attila

 

 

 

 

Ferkai András:

LAKÓTELEPEK

HOUSING ESTATES / WOHNSIEDLUNGEN

 

Lakótelep… baljóslatú szó. Tízszintes panelházak jutnak az ember eszébe, köztük kiégett fű a senki földjén. Pedig a lakótelep szónak nem volt mindig ennyire negatív csengése. A telepszerű építésnek számos egyéb formája létezett. A maguk idején jól szolgálták céljukat, nagy részük ma is jól működik. Lakóik többnyire szeretnek ott élni.

A sorozat köteteinek terjedelme nem engedi meg, hogy valamennyi említésre méltó lakótelepet bemutassuk, de a szerző igyekezett minden korszakból és fajtából a legjellemzőbbeket vagy a legérdekesebbeket kiválasztani. A nagyjából kronologikus rendet követő példák mintegy száz év történetét ölelik fel, az 1880-as évektől az 1989-es rendszerváltozásig.

Fotó: Pólya Zoltán

A sorozatot Csöllei Balázs, a kötetet Köböl Vera tervezte.

A sorozat negyvenedik kötete!

 

 

 

 

Ferkai András:

Modern házak

Modern buildings / Moderne Gebäude

 

 

 

Úgy döntöttem, nem törődöm azzal, kinek a kezébe kerül a könyvem, hogy szakmabeli vagy laikus olvassa, honfitársam, vagy külföldről érkező turista. Azokat a házakat választom ki, amelyek számomra kedvesek. Vagy azért, mert velük nőttem fel, jártam bennük, esetleg tervezőjüket is személyesen ismertem, vagy pedig olyan kiváló épületnek tartom őket, amelyek megérdemlik a figyelmet. Megpróbálok úgy írni róluk, hogy az olvasó kedvet kapjon nyakába venni a várost, és a helyszínen megismerkedni egyik-másik épülettel. Vagy ha erre nincs módja, akkor legalább megtudjon valamit ennek a korszaknak az építészetéről, szakmai életéről és leginkább a város terein-utcáin, házaiban egykor zajló életről. Nem lehettem szemtanúja, de meggyőződésem, hogy a harmincas évek Budapestnek ugyanolyan fénykora volt, mint a Gründerzeit vagy a szecesszió időszaka.

Fotó: Hajdú József

 

 

 

 

 

 

 

 

Üzletportálok 

 

Ferkai András:           

ÜZLETPORTÁLOK

SHOPFRONTS / GESCHÄFTSFASSADEN            

 

Az üzletportál tűnékeny műfaj, hű tükre a korszak kereskedelmi kultúrájának és általános tárgykultúrájának is. Városunk üzletportáljai nagyjából másfél évszázad történetéről beszélnek. A kereskedelmi kultúrának voltak ez alatt felívelő szakaszai, fénykora és ijesztő mélypontjai is.           

Fotó: Frankl Aliona, Ferkai András, Gadányi György, Lugosi Lugo László.

 

 

 

 

 

 

Házdísznézőben 

 

Földes Mária:           

HÁZDÍSZNÉZŐBEN

ORNAMENTATION / HAUSORNAMENTIKSCHAU / CASE DECORATE            

 

Az utcán járva az ember ritkán emeli tekintetét a kirakatok szintje fölé, pedig érdemes. Ez a kötet sétára invitál. Ha séta közben felnézünk, különös világ tárul fel előttünk. A házak, melyeket a szerző vezetésével felkeresünk, izgalmas, tevékeny korszakban, a századforduló idején épültek.           

Fotó: Csigó László.

 

 

 

 

 

 

 

Gábor Eszter:         

ANDRÁSSY ÚT Gábor Eszter: Andrássy út

ANDRÁSSY AVENEU/DIE ANDRÁSSY STRASSE

 

Az Andrássy út, a pesti Sugárút nemcsak egy város reménysége, hanem egy korszak jelképe is lett. Megnyitásának eszméje alig egy évvel a kiegyezés után, öt évvel a városegyesítés előtt merült fel. Építése az Országos Kiállításig tartott, fénykorát az első világháborúig élte.         

A "boldog békeidők" elmúltával jelentősége halványult, de varázsa mindmáig megmaradt.         

2002. nyarától az Andrássy út a világörökség része.         

Fotók: Hajdú József, Sztraka Ferenc, Erdélyi Mór, Klösz György, valamint archív felvételek a Budapesti Történeti Múzeumból, Budapest Főváros Levéltárából és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Budapest Gyűjteményéből.

 

 

 

 

 

 

Budapesti villák 

 

Gábor Eszter:           

BUDAPESTI VILLÁK

VILLAS IN BUDAPEST / BUDAPESTER VILLEN            

 

A XIX. században épült nyaraló villák után, a városegyesítést követő évtizedekben az Andrássy úton megjelentek a már állandó tartózkodásra tervezett polgári villák. Az új hidak építésével Budán is megindult a villaépítés. A két háború közötti korszak a villaépítés fellendülését hozta. A kötet a kronologikusan és topográfiailag is jól tagolódó budapesti villaépítések történetét tárgyalja, és bemutatja az épülettípus még látható - rombolást és átépítést túlélt - kevés megmaradt példáját is.           

Fotó: Barka Gábor.

 

 

 

Margitsziget 

-->

1 komment

Címkék: budapest


A bejegyzés trackback címe:

https://capital.blog.hu/api/trackback/id/tr442568146

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

orgyen 2011.03.14. 03:45:40

"Már az internetet is elérhető "A mi Budapestünk" sorozat!"
Mármint a www.klubhalo.hu/ oldalon keresztül? Egész' pontosan hol? :roll: